Jak przygotowac ogrod na zime?

20 kwietnia 2017   /   byChilli Garden  / Categories :  Ogrodnictwo
Ogrodnictwo: Jak przygotowac ogrod na zime?

Ogród to wizytówka domu. Aby zatem pięknie się prezentował należy pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Sadzenie roślin i ich podlewanie nie wystarczy, by ogród był odpowiednio zadbany. Rośliny, które znajdują się w ogrodzie należy odpowiednio przygotować na każdą porę roku, szczególnie na zimę, kiedy to okres wegetacyjny dobiega końca, a rośliny przygotowują się do spoczynku.http://rehabilitacjadzieciom.eu/ Aby móc cieszyć się na wiosnę pięknymi kwiatami i kwitnącymi krzewami, należy zapewnić sadzonkom odpowiednią ochronę przed śniegiem i niskimi temperaturami.Jak to zrobić? Gdy temperatury zaczną spadać należy pamiętać o zabezpieczeniu korzeni. W tym celu należy osłonić ziemię wokół roślin korą lub gałęziami roślin iglastych. Bardziej wrażliwe rośliny warto także ochronić, przysłaniając ich górną część.

Należy jednak pamiętać, by nakryć je przewiewnym materiałem, jak juta czy agrowłóknina- to odpowiednio zabezpieczy rośliny, nie doprowadzając do gnicia czy zaparzenia się liści. Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się rośliny pojemnikowe, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czySprzedaż kamperów są one wrażliwe na mróz- jeśli tak, jak bywa to w przypadku np.: pelargonii, należy przechować roślinę w ciemnym chłodnym pomieszczeniu, gdzie temperatura nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Rośliny pojemnikowe, przystosowane do zimowania na zewnątrz należy, podobnie jak w przypadku krzewów- odpowiednio ochronić materiałem izolacyjnym, przepuszczającym powietrze.

Nie należy także zapominać o ich regularnym podlewaniu aż do momentu pojawienia się mrozu. Nie zapominajmy o rosnącej w ogrodzie trawie! Ona także wymaga specjalnego przygotowania do zimy! Poza podlewaniem warto pamiętać o jej przycinaniu. Jeśli na trawniku pojawiają się suche źdźbła, należy się ich pozbyć- pod pokrywą śniegu mogą się bowiem zacząć rozwijać choroby, co z kolei będzie skutkowało tym, że wiosną trawa nie będzie rosła.

Aby mieć pewność, że trawa pięknie się zazieleni na wiosnę należy ją przyciąć przed pierwszymi mrozami na ok 5 cm wysokości. Tak ochronione rośliny z pewnością bez problemu przetrwają zimę, co z kolei zagwarantuje, że pięknie rozkwitną na wiosnę, ciesząc oko i zdobiąc przestrzeń przed domem.